انواع سقف

انواع ساندویچ پانل سقفی

انواع ساندویچ پانل سقفی
به این نوشته رای بدین! post

انواع ساندویچ پانل سقفی از سه لایه متشکل است که دو لایه بیرونی آن، ورق فلزی می باشد. این دو لایه یک لایه فوم عایق میانی را خواهند پوشاند. به طور معمول فوم عایق از جنس پلی یورتان یا پلی استایرن است. نوع فوم خود میتواند انواع ساندویچ پانل سقفی را به وجود آورد. سقف هر ساختمان نقش مهمی را در ساختار آن بازی می کند. مهم ترین مسئله در خصوص سقف ساختمان آب بند بودن آن می باشد. خوشبختانه ساندویچ پانل سقفی به نحوی نصب می شود که اورلپ شدن لایه ها و قطعات زمان اتصال بهترین آب ندی را به وجود می آورند. در تولید سقف به وسیله ی ساندویچ پنل، در آخر از آبرو و ورق فلاشینگ استفاده می شود که بهترین سازه را به ما خواهد داد. ساندویچ پانل های سقفی مزایای فنی و مفید بسیار زیاد دیگری نیز دارند. این که از چه مصالحی برای سقف ساختمان استفاده می گیرد، تاثیر گرفته از انواع عوامل داخلی و خارجی خواهد بود. منظور از عوامل خارجی، عوامل محیطی مانند گرمای خورشید ، بارندگی و باد. به همین جهت و با توجه به این مسائل ورق ساندویچ پانل را از موادی مقاوم در مقابل این عوامل قرار می دهند.

انواع ساندویچ پانل سقفی:

انواع ساندویچ سقفی با توجه به تعداد لایه ها، ضخامت ورق ساندویچ پانل و نوع مواد به کار رفته در ساختارآن مشخص می شوند. ورق های ساندویچ پانل در بخش های رویی و زیری قرار خواهند گرفت. در بخش رویی ورق طرح ذوزنقه و در بخش زیری ورق صاف یا شیاردار قرار خواهد گرفت. در دنیای امروز به کارگیری ساندویچ پانل در صنایع مختلف روز به روز در حال بیشتر شدن است.

انواع ساندویچ پانل سقفی

هر مدل ساندویچ پانل سقفی با توجه به نوع کابری خود، مشخصات خاصی دارد. ضخامت این پانل ساندویچی ها بین ۴ تا ۱۰ سانتی متر متغیر است. همان طور که پیش تر گفتیم اورلپ بودن این محصول امکان ورود آب در آن را به صورت کلی از بین خواهد برد. امروزه ساندویچ پانل از جمله مصالح پرکاربرد در صنایع مختلف و ساختمان سازی به شمار می رود. ساندویچ پانل ها با کیفیت مناسب و مقاومت بالا به منظور ساخت و ساز بهترین گزینه هستند. با توجه به آماده بودن ساندویچ پنل، به کارگیری آن نسبت به مصالح ساختمانی دیگر مقرون به صرفه می باشد

ورق انواع ساندویچ پانل سقفی:

ورق انواع ساندویچ پانل سقفی با توجه به محل قرار گیری سقف در یک ساختمان باید از مقاومت خوبی در مقابل خوردگی و رطوبت برخوردار باشد. این ورق های به کاررفته در ساندویچ پانل سقفی از جنس فولاد می باشند. البته به منظور مقاوم شدن در مقابل خوردگی آن ها را با مواد دیگر ترکیب می نمایند. فولاد را با آلومینیوم و روی پوشش داده و ورق آلوزینک را به وجود می آورند. در ساندویچ پانل سقفی از ورق فلاشینگ ، شادولاین و ورق دامپا و آبرو نیز استفاده می گردد؛ اما بیشترین کاربرد را این بین، ورق گالوانیزه از آن خود کرده است. این ورق به جز مقاومت بسیار مناسبی که دارد دارای طرح و رنگ های متنوع و جذابی نیز هست. در نتیجه قدرت انتخاب مشتریان را افزایش خواهد داد. دیگر مزیت خاص ورق گالوانیزه مدل مقاومت آن در مقابل خوردگی است. بدین صورت که در شیوه ی گالوانیزاسیون بر خلاف راه های دیگر، اگر حتی لایه محافظ دچار خراش شود، باز هم مقاومت در مقابل خوردگی باقی خواهد ماند.

بیشتر بخوانید  مقایسه ی سقف ها در سازه ی فلزی

فوم داخلی ساندویچ پانل سقفی نیز به اندازه ی ورق به کار رفته در ساختار آن حائز اهمیت است. این فوم عایق از جنس پلی استایرن، پلی یورتان ، پشم سنگ و پشم شیشه می باشد. به کارگیری این فوم ها در انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری، محصولاتی مقاوم در مواجهه با حرارت و حریق می دهد. در این میان ساندویچ پانل پلی یورتان مقاومت نسبتا خوبی در بین ساندویچ پانل های دیگر دارد.

قیمت انواع ورق ساندویچ پانل سقفی را بدانید:

قیمت انواع ورق ساندویچ پانل سقفی با توجه به جنس و ضخامت به کار رفته تفاوت خواهد داشت. قیمت این ورق ها در قیمت ساندویچ پانل تاثیرگذار است. این که ورق ساندویچ پانل از چه جنسی است، تا اندازه ی زیادی بر کارکرد مناسب سقف تاثیر می گذارد. البته تا حدی انتخاب نوع ورق در ساندویچ پانل سقفی، به سفارش مشتری بستگی خواهد داشت. قیمت ساندویچ پانل ها می تواند با توجه به موارد کاربرد آن ها نیز تفاوت داشته باشد. کابرد ساندویچ پانل در زمینه های گوناگونی گسترده شده است.

ورق انواع ساندویچ پانل سقفی

امروزه این مصالح در کلین روم نیز کاربرد دارند. ورق ساندویچ پانل نیز کاربردهای مهندسی متفاوتی دارد. البته ویژگی های این ورق ها مانع از استفاده آن ها در صنعت ماشین سازی می شود. صرفه جویی در پول و منابع در هر قسمت از صنعت بسیار اهمیت دارد. با توجه به این که ساندویچ پانل محصولات آماده ای می باشند و نیاز به ترکیب با دیگر مواد را ندارند؛ به کارگیری آن ها تاثیر به سزایی در بهینه سازی خواهد داشت. به جز آماده بودن ساندویچ پانل، مقاومت و ماندگاری بالای آن ها نیز تاثیر زیادی در بهینه سازی هزینه ها می گذارد. همه ی این عوامل به جایگزینی محصولات سنتی با ساندویچ پنل کمک می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.